Rasy psów małych - domowych i pokojowych

Rasy psów małych nie potrzebują dużo miejsca w domu/mieszkaniu. Doskonale sprawdzą się w lokalizacjach o małym metrażu. Ponadto z powodzeniem mogą mieszkać z ludźmi. Odpowiednio wychowane, staną się prawdziwymi przyjaciółmi człowieka i jego Gości. Najczęściej wybierają je ludzie mieszkający w blokach co jest oczywiste. Duże pieski męczą się po prostu w małym metrażu. Nasz artykuł powstał po to by doradzić Państwu jakie są rasy psów małych. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia większości ras małych z dokładnym ich opisem. Mamy nadzieje, że artykuł okaże się pomocny. Przejdźmy zatem do konkretów!

Wszystkie Rasy psów małych

Jeśli chodzi o wszystkie rasy psów małych to zaczniemy od tych najpopularniejszych. Poniżej scharakteryzujemy każdą z ras z jej krótkim opisem.

1. Chihuahua - to pies pokojowy, mogący wystąpić w odmianie krótko i długowłosej. Psy z krótką sierścią nie wymagają aż takiej troski. Rasa ta lubi spędzać czas w domu, z człowiekiem, bez konieczności wychodzenia na długie spacery.

2. Coton de tuléar - to rasa, która wymaga odpowiedniej opieki, ze względu na gęstą sierść. Nie wymaga długich spacerów. Jest idealna dla osób, dbających o nienaganny wygląd psiaka.

3. Maltańczyki - szybko stają się przyjaciółmi człowieka. O ich sierść należy dbać, stale ją szczotkując (głównie ze względu na masaż ich skóry). Dobrze radzą sobie w warunkach miejskich.

4. Pekińczyki - to psy "z charakterem", które poleca się bardziej doświadczonym właścicielom. Jeśli jednak odpowiednio je ułożymy, będą idealnymi kompanami człowieka.

Rasy psów małych z włosami

To tylko niektóre rasy małych psów. Różnią się one pomiędzy sobą charakterem i sposobem pielęgnacji.

Powyżej przedstawiliśmy kilka ras psów małych z włosami. Często ludzie posiadają alergię na sierść i pieski z włosami zamiast sierści są dla nich zbawieniem. Mamy nadzieje, że nasze opisy choć troszkę pomogą Państwu w dokonaniu wyboru co do odpowiedniej rasy pieska. Musimy pamiętać, że piesek to wielki obowiązek - dlatego wybór odpowiedniego pieska powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolejnymi artykułami!

Rasy psów małych - domowych i pokojowych
5 (100%) 2 votes