Wszystkie Rasy Psów dużych ze zdjęciami

Wszystkie Rasy Psów dużych ze zdjęciami

Wszystkie Rasy Psów dużych ze zdjęciami - na tej stronie znajdą Państwo podstawowy opis dużych ras psów - zacznijmy jednak od samego początku. Pies jako najlepszy przyjaciel człowieka jest mieszkańcem wielu domów. Podczas codziennych spacerów na ulicy można spotkać wiele rozmaitych ras tych czworonogów, w tym również rasy duże. Niewątpliwie bardzo majestatycznie i imponująco prezentują się właśnie najwięksi przedstawiciele, dlatego coraz więcej osób decyduje się na czworonogi dużych rozmiarów. Jakie są więc najbardziej popularne rasy psów dużych?

Wszystkie Rasy Psów Krótkowłosych i Długowłosych

W naszym artykule znajdą Państwo opis rasy psów krótkowłosych i długowłosych - przedstawimy podstawowe informacje na ich temat. Mamy nadzieje, że nasze opisy pomogą Państwu wybrać odpowiednią dla siebie rasę - zatem zaczynajmy!

Bernardyn

Bernardyn to pies, który występuje w dwóch odmianach: krótko- oraz długowłosej. Bez względu jednak na odmianę zawsze jest to pies rosły i imponujący swoim wyglądem. Z budowy jest krzepki i muskularny. W przypadku odmiany krótkowłosej bernardyn pokryty jest gęstym, przylegającym i twardym włosem. Odmiana długowłosa to z kolei psy o włosach średniej długości i lekko pofalowanej sierści na zadzie i udach. Bernardyny z natury są przyjacielskie. W zależności od konkretnego psa mogą być spokojne, jak i żywe czy czujne. Takie psy potrzebują systematycznego szkolenia, jednak są w stanie nauczyć się wielu komend. Bernardyny mogą mieszkać w domu, pod warunkiem, że zapewni się im wyjście na ogród, w którym będą miały dużo miejsca.

Alaskan Malamute

Jest to jedna z najstarszych ras arktycznych psów zaprzęgowych. Takie psy charakteryzują się mocną, solidna budową i głęboką klatką piersiową oraz silnym, dobrze umięśnionym tułowiem. Alaskan Malamute to pies, który stoi pewnie na opuszkach łap, a jego postawa z uniesioną głową sprawia, że pies wydaje się czujny, a z drugiej strony zainteresowany otaczającym go światem, a przede wszystkim aktywny i dumny. Mimo wielkich rozmiarów jest to czuły, przyjacielski pies, który może stać się oddanym towarzyszem. Z jednej strony jest skory do zabaw, z drugiej imponuje dostojeństwem. Tresura wymaga czasu, gdyż ta rasa uczy się komend dosyć wolno.

Wszystkie Rasy psów dużych - jakie jeszcze wyróżniamy?

Anatolijski pies pasterski

To rosły, wysoki, a przede wszystkim mocno i dobrze zbudowany pies. Doskonale nadaje się do pilnowania, jest bardzo szybki, silny i należy do ras o naprawdę dużych rozmiarach. Anatolijski pies pasterski może mieć sierść krótką lub półdługą, która często zmienia się w zależności od warunków klimatycznych. Takie psy są śmiałe, opanowane i nieagresywne. Ich cechami charakterystycznymi jest także niezależność, wysoka inteligencja i podatność na komendy. Anatolijski pies pasterski to rasa pewna siebie, ale przede wszystkim oddana właścicielowi i czuła wobec niego, za to bardzo nieufna wobec obcych.

Dog niemiecki

Wszystkie Rasy psów dużych - jakie jeszcze wyróżniamy?
Wszystkie Rasy psów dużych - Dog Niemiecki

Dog niemiecki to pies o szlachetnym wyglądzie. Tę rasę cechuje silna i harmonijna sylwetka połączona z elegancją, dumą i potęgą. Dog niemiecki przykuwa uwagę i zachwyca swoją dostojnością, a także proporcjonalną budową. Prezentuje się bardzo dumnie i pięknie, a jednocześnie jest to pies, który bardzo kocha swoich właścicieli i mocno przywiązuje się do ludzi. Szczególnie oddany jest dzieciom, za to wobec obcych pozostaje raczej nieufny. Dog niemiecki jest pewny siebie, nieustraszony, za to łatwy do ułożenia, a przede wszystkim bardzo łagodny i rodzinny oraz odporny na prowokacje.

To już wszystko jeśli chodzi o nasz artykuł pod tytułem "Wszystkie Rasy Psów dużych ze zdjęciami". Nasza lista będzie stale aktualizowana - tak by stworzyć kompletny opis wszystkich ras psów dużych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolejnymi artykułami!

Wszystkie Rasy Psów dużych ze zdjęciami
5 (100%) 2 votes