Ciekawostki o psach

Witamy na naszym blogu gdzie znajdą Państwo przeróżne ciekawostki o psach. Zamieszane przez naszych ekspertów artykuły to zbiór ciekawostek, które z pewnością zainteresują każdego właściciela czworonoga. Prowadzony przez nas blog ma na celu zwiększenie świadomości każdego z posiadaczy czworonoga. Skąd pomysł na zamieszczanie ciekawostek? Istnieje wiele informacji na temat psów, o których zwykły właściciel pupila może najzwyczajniej w życiu nie wiedzieć.

Naszym celem jest ukazanie wszystkich aspektów w wychowaniu psów, które sprawią, że naszym najlepszym przyjaciołom będzie żyło się po prostu lepiej. Poniżej zamieścimy kilka przykładowych ciekawostek, które będą zamieszczane na naszym blogu.

Ciekawostki o psach - kilka wartych uwagi ciekawostek

Ciekawostki o psach to temat naprawdę obszerny. O czym będziemy pisać na naszym blogu? Poniżej przedstwimy Państwu kilka podstawowych ciekawostek na temat naszych pupili natomiast w naszych kolejny artykułach będziemy rozwijać je bardzo obszernie.

Podstawowe ciekawostki:

  • Pieski uwielbiają być głaskane jednak należy pamiętać o tym, że większość z nich nie lubi być przytulana. Poprzez objęcie ich ramionami pokazujemy im, że nad nimi dominujemy czego bardzo nie lubią. Nasz pupil będzie dużo bardziej zadowolony z głaskania czy drapania niż z przytulania.
  • Poprzez użycie swoich uszu psy mogą znaleźć źródło dźwięku, które do nich dobiega w ciągu sześciu setnych sekundy, dzięki temu dobrze wyszkolone pieski tak szybko reagują na nasze wołanie. Jeśli chodzi natomiast o gestykulację to mogą zrozumieć do 250 gestów i słów.

Jeśli chodzi o ciekawostki o psach to wielu ludzi nie wie, że wzory, które pieski posiadają na swoim nosie są jak ludzki odcisk palca - są niepowtarzalne.

  • Pieski mają zdecydowanie więcej kości - 319 czyli aż o 122 więcej od człowieka.
  • Jeśli psu jest gorąco to pies po prostu dyszy natomiast jeśli chodzi o pocenie to odbywa się to jedynie poprzez opuszki ich łap.

Na jakie ciekawostki o psach zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o ciekawostki o psach to jest kilka naprawdę ważnych, na które musimy zwrócić uwagę. Jest kilka aspektów, dzięki którym wychowanie naszego czworonoga będzie znacznie łatwiejsze. Poniżej podamy kilka z nich:

Na jakie ciekawostki o psach zwracać uwagę
Na jakie ciekawostki o psach zwracać uwagę
  • Psy w swoim naturalnym środowisku były by mięsożerne - dlatego też z uwagi na ten fakt najlepsza dla nich karma to taka, która ma w sobie dużą zawartość mięsa
  • Psi ogon to nie tylko zwykłe machanie. Bardzo mało osób o tym wie ale ma on swój własny język. W momencie kiedy nasz pupil macha ogonem w prawo to oznacza to, że jest szczęśliwy. Jeśli natomiast w lewo to możemy być wtedy pewni, że coś go przestraszyło. Niskie machanie ogonem określa samopoczucie psa jako niepewne.
  • Pies nigdy nie odczuwa swojej winy - nie wie, że coś zrobił źle do momentu aż nie poczuje gniewu swojego właściciela

To by było na tyle jeśli chodzi o ciekawostki o psach. W naszym kolejnych artykułach zamieścimy kolejne ciekawostki, które z pewnością pomogą Państwu w wychowaniu swojego czworonoga.

Ciekawostki o psach
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *