Jakie jest Najlepsze Jedzenie Dla Psa

akie Jest Najlepsze Jedzenie Dla Psa? Sprawdź Sam Już Teraz!

Wielu z naszych klientów w ostatnim czasie zadawało nam pytanie - jakie jest najlepsze jedzenie dla psa? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie może być bardzo trudna. My jednak postaramy się odpowiedzieć Państwu na to pytanie biorąc pod uwagę kilka różnych przypadków. Bo jak wiemy nie ma jednego rodzaju pokarmu, który będzie najlepszy dla wszystkich ras psów. Bardzo ważne jest to by dostosować odpowiednie jedzenie pod indywidualny przypadek każdego czworonoga. Mniejszy piesek będzie potrzebował zupełnie innych wartości odżywczych od dużego. W naszym artykule postaramy się doradzić Państwu jakie jedzenie dla swojego czworonoga wybrać by w pełni zaspokoić jego zapotrzebowanie żywieniowe. Zacznijmy jednak od samego początku czyli od tworzenia samego jedzenia.

Najlepsze Jedzenie Dla Psa - czym się charakteryzuje?

Najlepsze Jedzenie Dla Psa - czym się charakteryzuje?
Najlepsze Jedzenie Dla Psa - czym się charakteryzuje?

Jeśli chodzi o najlepsze jedzenie dla psa to charakteryzuje je kilka czynników. Zacznijmy jednak od samego początku.  Czym kierują się specjaliści od psiej diety jeśli chodzi tworzenie karm? Przede wszystkim specyficznymi parametrami żywieniowymi, które pozwalają im określić, jaka karma będzie dobra dla konkretnego psa, i jaka przysłuży się najbardziej jego zdrowiu. Pierwszym ważnym kryterium na etapie produkcji karmy dla psów jest oczywiście wiek czworonoga. Zupełnie inaczej odżywiamy dopiero odstawionego od pokarmy matki juniora, a inaczej psa staruszka, który nie będzie już potrzebował pewnych składników w tak dużym stopniu jak junior.

Wiedzą o tym psi dietetycy i z myślą o tym tworzą specjalne pożywienie dla tych domowych zwierząt. Zresztą, poza specjalistami nasz zdrowy rozsądek również podpowiada nam, że żywienie psów, czy jakiegokolwiek organizmu żyjącego różni się w wieku młodym i starszym, dlatego nie powinniśmy lekceważyć tego kryterium podając naszemu psu nieustannie tej samej karmy. Specjaliści żywieniowi, w tym firmy, które od kilkudziesięciu lat zajmują się poznawaniem psich nawyków pokarmowych tworzą dla nas unikalne kompozycje pokarmowe, dzięki czemu nie musimy już przygotowywać posiłków dla czworonogów w domu, co nie tylko jest długotrwałe, ale i wbrew naszym staraniom nie spełnia wszystkim norm zawartości soli mineralnych i odżywczych w pokarmie.

Lekkostrawne jedzenie dla psa - kryterium

Jeśli chodzi o lekkostrawne jedzenie dla psa to tutaj sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana. Dokończmy jeszcze sprawę jeśli chodzi o kryteria jakie są brane pod uwagę przy dobrych pokarmach. Kolejnym kryterium, jakie pod uwagę biorą specjaliści produkujący karmy dla psów jest rasa zwierzęcia. Całkowicie oczywiste jest, że wielki bernardyn, aktywny doberman, wybredny jamnik i miniaturowy york będą potrzebowały całkiem innej karmy, bo i różne są ich potrzeby genetyczne i naturalne. Przygotowując posiłek w domu wydaje nam się, że jest smaczny i że każdy psiak będzie zachwycony, ale tak nie jest. Jedna rasa potrzebuje więcej energii, druga więcej materiałów budulcowych, a trzecia nastawia się głownie ma składniki odpornościowe w pożywieniu.

Lekkostrawne jedzenie dla psa - kryterium
Lekkostrawne jedzenie dla psa - kryterium

Karmy dla psów dobierane są przez fachowców żywienia także ze względu na choroby i zabiegi operacyjne, jakie przeszedł nasz pies. I tu ważne jest odpowiednie żywienie po zabiegu sterylizacji i kastracji psa, po wszelkich kłopotach żołądkowych, przy alergiach i innych dolegliwości związanych z działaniem narządów wewnętrznych i ich właściwą dla zdrowia psa pracą. Wszystkie wyżej opisane przypadki posiadają odpowiedniki swoich karm. Jednak jakie są karmy lekkostrawne? To takie karmy, które nie posiadają żadnych chemicznych substancji czy konserwantów.

Jakie jest najlepsze jedzenie dla psa?

Dlaczego warto znać odpowiedź na pytanie jakie jest najlepsze jedzenie dla psa? Nie możemy zapomnieć, że zdrowie naszego pupila zależy tylko i wyłącznie od nas. Wybierzmy, więc pożywienie, które zadba o jego serce, mięśnie oraz stawy. Witalność psy zawdzięczają witaminom, więc i one powinny znaleźć się w składzie pokarmu, który każdego dnia wkładamy naszemu pupilowi do jego miski. Podsumowując: najlepsze karmy dla psów to tak zbilansowane składniki odżywcze, minerały, wapń, fosfor i inne cenne dla zdrowia składniki, które nie tylko świetnie szczeniakowi smakują, ale i dają jego organizmowi wszystko to, co potrzebne jest do zdrowego wzrostu, kształtowania się masy mięśniowej i radosnego samopoczucia.

WYBIERZ NAJLEPSZE JEDZENIE DLA SWOJEGO PUPILA

Nasz sklep internetowy z karmą dla psów to wygodne miejsce, które pozwala właścicielom czworonogów szybko i wygodnie wybrać i zamówić najwyższej jakości karmę, dostosowaną do rasy, wieku i wielkości pupila. W dobrym sklepie online można znaleźć wysokogatunkową karmę Nutra Gold, Eukanuba czy Royal Canin. Suche karmy oraz karmy w puszkach to jednak nie wszystko, właściciel psa czy kota dbając o jego dobre samopoczucie może nabyć także witaminy, kosmetyki, psie przysmaki oraz artykuły pielęgnacyjne. Lubisz wygodne zakupy i chcesz, by Twój czworonożny przyjaciel odżywiał się w sposób zbilansowany, zdrowy i właściwy? Oferowane w naszym sklepie karmy pozwolą Ci przez lata cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem pupila.

Jakie jest Najlepsze Jedzenie Dla Psa
5 (100%) 6 votes

Polecane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *