Dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa

To by znaleźć dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa wiąże się z dużym wyzwaniem w dzisiejszych czasach. Istnieje wiele aspektów, na które musimy zwrócić uwagę zanim wybierzemy tą odpowiednią. W tej branży nie zawsze renoma oraz wysoka cena jest wyznacznikiem tego, że produkt jest dobrej jakości. Jak zatem wybrać te najlepsze? Na co zwrócić uwagę by nie dostarczać swojemu pupilowi karmy, która nie będzie spełniać jego dziennego zapotrzebowania żywieniowego? By tego dokonać musimy przyjrzeć się dokładnie ofercie każdego producenta - bo jak wiemy rynek zoologiczny to studnia bez dna. Ilość produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych i w internecie może przyprawić nas o zawrót głowy. My jednak postaramy się Państwu doradzić jakie karmy będą najlepszym wyborem. Zbadamy skład poszczególnych karm dzięki czemu będą mogli Państwo dobrać pokarm pod konkretnego czworonoga.

Dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa

Jak wiemy dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa możemy podzielić na dwa rodzaje - mokrą i suchą. To jaką postanowimy wybrać leży już tylko i wyłącznie od preferencji naszego pupila oraz ilości wolnego czasu.

Dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa
Dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa

Czym one tak właściwie się charakteryzują? Pierwsza karma jest mniej sycąca wszystko przez to, że zawiera większą ilość wody. Oczywiście nasze pupile bardziej za nią przepadają. Z tego względu właściciele czworonogów podchodzą do niej w dwojaki sposób. Czasami traktują ją jako podstawę żywienia a czasami jako smakołyk. Oczywiście karmienie naszego najlepszego pupila tylko tą karmą jest bardziej kosztowne a zarazem dużo mniej wygodne. Jeśli chodzi o karmę suchą to jest ona w dużym stopniu bardziej treściwa. Zawiera dużo więcej składników odżywczych przez co podajemy jej dużo mniej niż wcześniej omawianej. W tym przypadku w dużej mierze chodzi również o wygodę jak i mniejsze koszty. Poniżej przedstawimy porównanie według wartości odżywczej dwóch omawianych przez nas karm na podstawie kilku podstawowych produktów.

Wartość energetyczna karmy suchej obliczanie ilości energii metabolicznej (kcal) na 100g

Składnik PokarmowyW karmie GotowejIlość energii metabloicznej (kcal) na gramIlość energii metabloicznej (kcal) na 100 g diety
Białko 23% x 3.5 80.5
Tłuszcz 14.1% x 8.7 122.7
Włókno 2.4% x0
Woda 8% x0
Popiół 4.7% x 0
Węglowodany 47.8% x 3.5 167.3
Razem 100% 307.05

Wartość energetyczna karmy mokrej obliczanie ilości energii metablicznej (kcal) na 100g

Białko 7.5% x 3.5 26.25
Tłuszcz 6.3% x 8.7 54.8
Włókno 0.8% x 0
Woda 80% x 0
Popiół 2.5% x 0
Węglowodany 2.9% x 3.5 10.15
Razem 100% 91.2

Jakie są dobre karmy dla psów o dużej zawartości mięsa?

Jak to w każdej dziedzinie życia bywa karmy dla psów o dużej zawartości mięsa mają zazwyczaj wyższą cenę niż te z mniejszą zawartością. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze wysoka cena oznacza dobrą jakość. Bardzo często jest tak, że właściciele czworonogów przepłacają za swoje karmy gdyż ich wzrok przykuło ładne opakowanie przez co kupują karmę o wątpliwym składzie. Bardzo dużo produktów, oferowanych w szczególności w hipermarketach, ma znikome wartości mięsa - wręcz tylko smakują jak mięso. Podstawowym składnikiem żywieniowym naszego pupila jest mięso, gdyż z natury są one mięsożerne. Jak wiadomo natury nie oszukamy, możemy jedynie zadbać o to by kupować karmy dla psów z wysoką zawartością mięsa. Jak tego właściwie dokonać? Wystarczy spojrzeć na skład produktu, który musi być umieszczony na każdym opakowaniu. Pomocna może okazać się tabelka, którą stworzyliśmy specjalnie dla Państwa.

PROCENTOWA ZAWARTOŚĆ MIĘSAWARTA ZAKUPU?
Poniżej 4% Zdecydowanie nie, to produkt, który posiada jedynie smak mięsa.
Od 4 do 10% Karma, którą można kupić jednak nie należy ona nawet do średniej półki.
Od 10 do 18% Dużo karm oferowanych w hipermarketach posiada taki skład. Można zaliczyć ją do średniej półki.
Od 19 do 27% Tutaj już zaczyna się mowa o jakości. Te karmy możemy kupić w lepszych sklepach zoologicznych.
Powyżej 27% Karma o bardzo wysokiej zawartości mięsa. Znajdziemy je w profesjonalnych sklepach zoologicznych.

Dobre karmy dla psów z dużą zawartością mięsa
5 (100%) 7 votes

Polecane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *