karmy dla psów małych ras najlepsze dla Twojego Psa

karmy dla psów małych ras najlepsze dla Twojego Psa

Karmy dla psów małych ras w naszym artykule podpowiemy Państwu jak wybrać te najlepsze. Głównym zadaniem właściciela każdego zwierzęcia jest zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia. Musimy zadbać o to w jak najlepszy sposób, gdyż dobranie odpowiedniej karmy zapobiegnie niechcianym problemom zdrowotnym oraz utrzyma naszego pupila w bardzo dobrej kondycji. My w naszym artykule postaramy się doradzić Państwu jak dostarczyć swojemu zwierzakowi produktów spełniających jego zapotrzebowanie żywieniowe. Zajmiemy się przypadkiem psów małych ras ponieważ dostosowanie karmy pod małego szczeniaczka jest zwykle bardzo trudnym wyzwaniem. Należy przyłożyć do tego bardzo dużo uwagi, gdyż niewłaściwe dobranie karmy dla młodego zwierzaka może poskutkować jego nieprawidłowym rozwojem co w przyszłości może się wiązać z różnymi chorobami, których oczywiście chcemy uniknąć.

Bardzo dobre karmy dla psów małych ras na co zwrócić uwagę?

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy jeśli chodzi o bardzo dobre karmy dla psów małych ras to ich wybór jest bardzo skomplikowany.

Bardzo dobre karmy dla psów małych ras
Bardzo dobre karmy dla psów małych ras

W jaki sposób wybrać odpowiednią karmę, która zaspokoi zapotrzebowanie żywieniowe małego czworonoga? Możemy oczywiście przeczytać opinie w internecie jednak nie zawsze mogą być one miarodajne. Przede wszystkim musimy zrozumieć jakie jest zapotrzebowanie żywieniowe małych piesków by potem do nich dobrać odpowiednią karmę. Co charakteryzuje psy małych ras:

 • Najważniejszą ich cechą jest to, że znacznie szybciej osiągają dorosłość niż jest to w przypadku tych większych. W ich przypadku dorosłość mogą osiągnąć już od 6-9 miesięcy.

 • Kolejnym aspektem, o którym nie możemy zapomnieć jest to, że mają bardzo wysoki poziom metabolizmu. Zarówno podczas ruchu jak i spoczynku dlatego też ich zapotrzebowanie w porównaniu do masy jest nawet do 60% większe  niż u psów rasy większej.

 • Należy karmić je od 4 do 6 razy dziennie gdyż trawienie większych porcji wiąże się u nich z dużymi problemami.

Co w takim razie powinny zawierać bardzo dobre karmy dla ras małych?

Tak jak już Państwo wiedzą dobre karmy dla ras małych, muszą spełniać specyficzne wytyczne jeśli chodzi o zapotrzebowanie żywieniowe naszych małych pupili. Co tak właściwie w charakteryzuje dobre karmy?

Musimy zwrócić uwagę, na kilka podstawowych wytycznych:

 • Podstawa to duża zawartość wysokiej jakości białka, które jest świetnym źródłem energii a na dodatek jest łatwostrawne.
 • Wysoka zawartość energetyczna przy zachowaniu odpowiednio małych porcji pokarmu dla naszego czworonoga.
 • Krokieciki małych rozmiarów jeśli chodzi o pokarm suchy - zdecydowanie ułatwi to jedzenie jak i trawienie.
 • Zróżnicowany pokarm, który dostosowany będzie do odpowiedniego wieku naszego pupila.

To jedne z głównych wytycznych jeśli chodzi o bardzo dobre karmy dla psów małych ras. Dodatkowo musimy również prawidłowo zrozumieć, pojęcie małego pieska. Za psy ras małych możemy uznać psa dorosłego o wadze od 1 do 10 kg. Warto również pamiętać, że na rynku zoologicznym dostępne są karmy dla ras bardzo małych - w tym wypadku jest to przedział wagowy od 1 do 4 kg.

Dobre karmy dla psów małych ras - co wybrać?

Jeśli chodzi o dobre karmy dla psów małych ras to wybór tej odpowiedniej jest bardzo ważny, gdyż niewłaściwe odżywianie może skutkować występowaniem wielu chorób. Bardzo istotne jest dopasowanie pokarmu do odpowiedniego wieku jeśli chodzi o małe rasy - wszystko przez to, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze zmienia się wraz z wiekiem naszego czworonoga. Poniżej przedstawimy Państwu, pokarmy które według naszego uznania będą najlepsze jeśli chodzi o konkretny przypadek naszego zwierzaka:

 • Dla szczeniaków:
 • Bosch Junior Mini
 • Royal Canin X-Small
 • Eukanuba Puppy Small Breed
 • Dla dorosłych piesków ras małych:
 • Acana Adult Small Breed
 • Brit Care Adult Small Breed
 • Eukanuba Adult Small Breed

Możemy również poszukać karmy dla psów małych ras, które dopasowane są do odpowiedniej rasy naszego pupila. Pokarmy tego typu są dopasowane do specyficznych zapotrzebować pokarmowych naszych najlepszych przyjaciół dzięki czemu możemy być pewni tego, że dostarczamy im pokarmu najwyższej jakości. Przykładowe karmy:

 • Royal Canin Yorkshire Terrier
 • Royal Canin Shih Tzu

To wszystko jeśli chodzi o bardzo dobre karmy dla psów małych ras - mamy nadzieję, że teraz nie będą mieli Państwo problemu z wyborem odpowiedniej karmy. Jeśli nie rozwialiśmy jeszcze wszystkich wątpliwości to zapraszamy do dyskusji w komentarzach a nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Ranking karm dla psów

Karmy dla psów - Opinie

karmy dla psów małych ras najlepsze dla Twojego Psa
4.8 (95.56%) 9 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *