Szelki dla psa Easy Walk

Szelki dla psa Easy Walk

Szelki Easy Walk Trixie to niezastąpione, specjalistyczne szelki treningowe. Narzędzie to pozwala na bezpieczne nauczenie psa spacerowania "przy nodze". W momencie niesfornego ciągnięcia smyczy, szelki zaczynają ulegać zaciśnięciu. Wywołują tym samym delikatny dyskomfort, skutecznie zniechęcając zwierzę do dalszego siłowania się z właścicielem.

Szelki Easy Walk zapinane z przodu

Szelki Easy Walk zapinane z przodu stanowią optymalną alternatywą dla łańcuszków zaciskowych oraz kolczatek. Ich użytkowanie nie wywołuje bólu, a także powodowanych nim problemów z zachowaniem psa. Zapięcie smyczy nie jest ulokowane na plecach, tylko z przodu klatki piersiowej zwierzęcia. Dzięki specyficznej budowie szelek, ciągnący pies hamowany jest w sposób automatyczny, a następnie delikatnie przywracany na stronę opiekuna. Szelki dla psa Easy Walk Trixie składają się z obręczy zapinanej na klamrę, która otacza klatkę piersiową zwierzęcia. Druga obręcz ułożona jest prostopadle do pierwszej oraz poprowadzona z przodu klatki piersiowej psa. Na niej znajduje się także oczko, do którego mocuje się smycz.

Jak odpowiednio założyć szelki dla psa Easy Walk

Aby prawidłowo dopasować szelki, najpierw należy starannie założyć je na psa. Obręcz za łapami powinna być umieszczona w taki sposób, aby między skórę zwierzęcia, a akcesorium dało się ciasno zmieścić dwa palce. Warto pamiętać o wyregulowaniu wymiaru paskiem dolnym oraz górnym, aby element przebiegający wzdłuż klatki piersiowej psa znalazł się w okolicach wysokości mostka. Pasek prostopadły należy dopasować w taki sposób, aby nie był zbyt ciasny i nie zwisał. Każda z obręczy powinna przecinać się pod kątem prostym, w momencie gdy pies przyjmuje pozycję wyprostowaną i patrzy przed siebie. Na koniec wystarczy zapiąć karabinek smyczy do kółeczka na pasku przednim. Do produktu najlepiej pasuje smycz o długości ok. 1,5 - 3m. Stosując szelki dla psa Easy Walk, lepiej natomiast unikać smyczy rozciągliwej typu flexi.

Jak odpowiednio założyć szelki dla psa Easy Walk zapinane z przodu
Jak odpowiednio założyć szelki dla psa Easy Walk zapinane z przodu

Szelki Easy Walk sklep - jakie rozmiary?

Bardzo istotna pozostaje kwestia dobrego dopasowania szelek, które dostępne są w czterech rozmiarach - M, M/L, L oraz XL. Easy Walk należy dobierać zarówno do wagi, jak i typu budowy zwierzęcia - najlepiej poprzez zmierzenie obwodu w klatce piersiowej za przednimi łapami. Najmniejsza M-ka polecana jest np. buldogom francuskim, border collie czy sznaucerom średnim. M/L to rozmiar idealny dla psów o wadze 20 - 30 kg, z szeroką i dość rozbudowaną klatką piersiową, np. husky, owczarków niemieckich czy młodych labradorów. Bardziej masywnym osobnikom polecana jest L-ka - np. bokserom, sterom islandzkim, dobermanom czy wyżłom. Rozmiar XL wskazany jest dla psów bardzo dużych i ciężkich - np. bernardynów, owczarków kaukaskich czy dogów niemieckich. Warto jednak pamiętać, że pies danej rasy może mieć budowę oraz gabaryty odpowiednie dla nieco innego modelu szelek. Każdy dobry, oferujący szelki Easy Walk sklep jest w stanie zaoferować pomoc w kwestii doboru optymalnego rozmiaru.

Trixie Easy Walk

Prosty mechanizm szelek Easy Walk charakteryzuje się ogromną skutecznością, dzięki czemu daje możliwość uzyskania kontroli nawet nad najbardziej pobudliwymi i silnymi psami. Osiągany efekt jest często natychmiastowy, a zwierzę zwykle wyjątkowo szybko przyzwyczaja się do szelek. Wyhamowywanie nie wywołuje żadnych zaburzeń motorycznych u pupila, a jedynie stopniowo uczy go prawidłowego zachowania podczas spaceru. Warto jednak pamiętać, że szelki Easy Walk działają na każdego osobnika w nieco inny sposób. Niektóre zwierzęta od razu po ich założeniu przestają ciągnąć smycz i grzecznie trzymają się nogi. Większość psów potrzebuje jednak nieco więcej czasu, aby całkowicie oduczyć się złych nawyków. Należy również wziąć pod uwagę, że szelki działają jedynie wówczas, gdy pies ma je na sobie. Aby nauczyć zwierzę ułożonego chodzenia bez udziału Trixie Easy Walk, należy systematycznie uniemożliwiać mu mechaniczne ciągnięcie smyczy. Większość opiekunów wykonuje pracę szkoleniową samodzielnie, nierzadko dobrze się przy tym bawiąc.

 • Trixie Szelki Easy Walk M 33-47
  Trixie Szelki Easy Walk M 33-47
  16.55 Kup produkt
 • Trixie Szelki Easy Walk Rozmiar L 45-65
  Trixie Szelki Easy Walk Rozmiar L 45-65
  18.44 Kup produkt
 • Trixie Szelki Easy Walk Rozmiar S 22-30
  Trixie Szelki Easy Walk Rozmiar S 22-30
  14.69 Kup produkt

Szelki Easy Walk opinie

Skuteczność szelek Easy Walk potwierdzają zadowoleni użytkownicy, którzy już po pierwszym nałożeniu ich swoim podopiecznym zauważają natychmiastową poprawę. Wiele psów niemal od razu po zastosowaniu akcesorium znacząco się uspokaja. Dzięki temu nauka prawidłowego chodzenia przebiega o wiele szybciej, a odbycie zwykłego spaceru przestaje być wyzwaniem. Szelki Easy Walk uniemożliwiają psu mocne szarpanie smyczy trzymanej przez właściciela, dzięki czemu panowanie nad nim jest znacznie łatwiejsze. Zmniejsza się również siła ciągnięcia, nierzadko dodatkowo zwiększana przez źle dobrane obroże. Szelki Easy Walk opinie mają w większości przypadków bardzo pozytywne, niezależnie od rasy oraz rozmiarów zwierzęcia korzystającego z tego akcesorium. Narzędzie nie wywołuje żadnych obtarć i podrażnień, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Warto więc zadbać o własną wygodę oraz komfort czworonoga, dzięki czemu spacery staną się przyjemnością dla obojga.

Szelki dla psa Easy Walk
3.5 (70%) 2 votes

Polecane wpisy: