Szelki dla psa Trixie

Szelki dla psa do samochodu - szelki dla dużego psa

Wiele ludzi pyta nas o to co jest lepsze szelki dla psa, czy obroża? Ilu właścicieli czworonogów tyle odpowiedzi na to pytanie. A może jednak warto posiadać to i to? Zwolennicy, zakładania obroży potrafią wymienić jednym tchem ogrom wad szelek dla psów. Z kolei zwolennicy szelek potrafią podać bardzo długą listę ich zalet. W jakich sytuacjach tak właściwie szelki zwyciężają nad obroża? Wielu właścicieli czworonogów twierdzi, że to dzięki obroży pies uczy się posłuszeństwa oraz prawidłowego chodzenia przy nodze. Jednak w przypadku gdy nasz pupil ma na szyi obroże i wynika sytuacja gdy na swojej drodze napotyka kota rusza natychmiast - w tym przypadku dochodzi do delikatnego podduszenia. Inaczej sprawa ma się jeśli chodzi właśnie o szelki. Cała siła nie skupia się tylko i wyłącznie na szyi lecz rozkłada się na całej powierzchni ciała. Kolejnym atutem, który świadczy na korzyść szelek jest to, że dużo trudniej się od nich uwolnić. Przydają się one również gdy uprawiamy jakikolwiek sport z naszym czworonogiem. Jak na razie szelki dla dużego psa wygrywają zdecydowanie z obrożami. Jednak jak wybrać te właściwe - na co zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Szelki dla psa do samochodu - jakie są ich rodzaje?

To jakie szelki dla psa wybierzemy zależy tylko od tego jak na smyczy zachowuje się nasz pupil. Jeśli ciągle za nią ciągnie i wyrywa się najlepszym wyborem będą szelki treningowe. Różnią się one tym od normalnych, że smycz mocujemy z przodu. Skutkuje to tym, że jakakolwiek próba wyrwania się naszego pupila powoduje odwrócenie go w odwrotnym kierunki. Przez to w dosyć krótkim czasie zrozumie, że takie postępowanie nie dość, że nie przybliża go do danego celu tylko go jeszcze oddala. Dzięki takim szelkom nasz przyjaciel bardzo szybko nauczy się odpowiednio chodzić na smyczy. Do wyboru mamy również szelki dla psa do samochodu. Dzięki nim nasz pupil może jeździć w aucie bez specjalnego transportera. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli czworonogów, którzy często podróżują autami wraz ze swoimi pupilami. Największą popularnością cieszą się jednak szelki dla psa spacerowe. Według nas takie szelki to najlepszy wybór jeśli chodzi o spacery. Obroża nie robi krzywdy naszemu piesku jednak to w szelkach siła rozkłada się równomiernie przez co pies nie czuje ciągnięcia tylko i wyłącznie na szyi.

Jak dobrać Szelki dla dużego Psa ?

Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jeśli chodzi o szelki dla dużego psa jest ich rozmiar. Musimy zadbać o to by były idealnie dopasowane w przeciwnym razie nasz pupil bez problemu się z nich uwolni. Dodatkowo należy pamiętać by nie były również za ciasne - może to doprowadzić do otarć w wrażliwych miejscach takich jak np. okolice pach. Jeśli chcemy wybrać szelki dla psa spacerowe to musimy znać dwa podstawowe wymiary - obwód klatki piersiowej oraz szyi. Obwód szyi musimy zmierzyć u samej nasady(jest to najszersze miejsce). Znając te wymiary mogą już Państwo zaczynać poszukiwanie odpowiednich szelek dla swojego pupila w naszym sklepie internetowym. Szeroka oferta na pewno pozwoli znaleźć Państwu przedmiot spełniający każde indywidualne wymagania. Zapomnieliśmy o najważniejszym! Bez względu na to jakie szelki dla psa wybierzemy. Pamiętajmy o tym by przypiąć do nich adresówkę!

Szelki dla psa Trixie
5 (100%) 1 vote

Polecane wpisy: